3 czerwca 2024

Jak Przygotować się do Zabiegu Epilacji Laserowej i Przeciwwskazania

Jak Przygotować się do Zabiegu Epilacji Laserowej i Przeciwwskazania
Epilacja laserowa to popularna metoda trwałego usuwania owłosienia, która zyskuje coraz większą popularność dzięki swojej skuteczności i długotrwałym efektom. Aby jednak zabieg przebiegł bez komplikacji i przyniósł oczekiwane rezultaty, warto odpowiednio się do niego przygotować. W tym artykule omówimy, jak się przygotować do epilacji laserowej oraz jakie są przeciwwskazania do tego zabiegu.
Jak Przygotować się do Epilacji Laserowej?
1. Unikaj Opalania
Opalona skóra jest bardziej podatna na uszkodzenia podczas zabiegu laserowego.
Unikaj opalania na co najmniej dwa tygodnie przed planowanym zabiegiem. Dotyczy to zarówno naturalnego słońca, jak i solarium. Jeśli masz opaloną skórę, może być konieczne odłożenie zabiegu na późniejszy termin.
2. Odstaw Kremy do Depilacji i Woski
Na miesiąc przed zabiegiem zrezygnuj z depilacji woskiem, pęsetą czy kremami do depilacji.
Te metody usuwają włosy wraz z cebulkami, co może zmniejszyć skuteczność laserowej epilacji, która działa na pigment w mieszkach włosowych.
3. Ogól Obszar Zabiegu
Dzień przed zabiegiem ogól obszar, który będzie poddany epilacji laserowej. Pozostawienie włosów na powierzchni skóry może powodować oparzenia podczas zabiegu, natomiast ogolenie włosów pozwala laserowi skupić się na mieszkach włosowych pod skórą.
4. Unikaj Kremów i Balsamów
W dniu zabiegu nie stosuj żadnych kremów, balsamów, perfum ani innych kosmetyków na obszar, który ma być poddany epilacji. Czysta skóra zapewnia lepsze działanie lasera i zmniejsza ryzyko podrażnień.
5. Konsultacja z Lekarzem
Jeśli przyjmujesz jakiekolwiek leki, zwłaszcza fotosensybilizujące (zwiększające wrażliwość skóry na światło), skonsultuj się z lekarzem przed zabiegiem. Niektóre leki mogą zwiększać ryzyko poparzeń i podrażnień skóry podczas epilacji laserowej.
Przeciwwskazania do Epilacji Laserowej
Nie każdy może skorzystać z zabiegu epilacji laserowej.
Poniżej znajdują się główne przeciwwskazania:
 1. Ciąża i Karmienie Piersią
Kobiety w ciąży i karmiące piersią powinny unikać zabiegów epilacji laserowej. Chociaż nie ma jednoznacznych dowodów na szkodliwość lasera dla płodu lub dziecka, lepiej jest zachować ostrożność.
2. Skłonność do Bliznowców
 Osoby ze skłonnością do bliznowców (keloidów) powinny skonsultować się z dermatologiem przed podjęciem decyzji o epilacji laserowej. Laser może wywołać reakcje skórne prowadzące do powstawania blizn.
3. Choroby Skóry
Aktywne choroby skóry, takie jak egzema, łuszczyca czy opryszczka, stanowią przeciwwskazanie do epilacji laserowej. Najpierw należy wyleczyć wszelkie zmiany skórne, aby uniknąć powikłań.
4. Świeża Opalenizna
Jak wspomniano wcześniej, świeża opalenizna zwiększa ryzyko poparzeń i podrażnień skóry. Zabieg laserowy powinien być przeprowadzany na skórze o naturalnym odcieniu.
5. Tatuaże w Obszarze Zabiegu
Laser do epilacji nie powinien być stosowany na obszarach pokrytych tatuażami. Pigmenty tuszu mogą absorbować energię lasera, prowadząc do uszkodzenia skóry i zniekształcenia tatuażu.
Epilacja laserowa to skuteczna metoda trwałego usuwania owłosienia, jednak wymaga odpowiedniego przygotowania i świadomości przeciwwskazań. Przestrzeganie powyższych zaleceń pomoże uniknąć komplikacji i zapewni najlepsze możliwe rezultaty zabiegu.
Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, zawsze warto skonsultować się z lekarzem lub specjalistą przeprowadzającym zabieg.

Autorka artykułu

Personalbeautyexpert
Umów konsultację
Wypełnij formularz, a my oddzwonimy do Ciebie
0
    Twój koszyk jest pustyWróć do sklepu
      Zastosuj kupon