13 maja 2022

Rozstępy - jak im zaradzić?

Każda kobieta ma swoją historię - a ślady na ciele to często nieodłączne części tych historii.

 

Zadrapania, operacje czy zabiegi medyczne uszkadzają powierzchnię skóry. Istnieją skuteczne sposoby na poprawę wyglądu skóry z bliznami - jednym z nich jest RF mikroigłowy.

 

 

Skąd się biorą rozstępy?

Rozstępy, czyli ubytki w głębokich warstwach skóry, objawiające się w postaci nieestetycznych białych lub czerwonych prążków, występują niemal u 70 proc. kobiet i 40 proc. mężczyzn! Najczęściej na brzuchu, biuście, udach i pośladkach, a także obręczy barkowej oraz plecach. Ubytki te powstają w wyniku zerwania włókien kolagenu i elastyny. Dzieje się tak wtedy, gdy skóra w krótkim czasie jest narażona na zbyt duże rozciąganie, np. u kobiet w ciąży, osób z nadwagą, kulturystów (lub osób nadużywających ćwiczeń na siłowni), a także młodzieży w okresie bardzo szybkiego wzrostu. Drugą przyczyną powstawania rozstępów jest osłabienie włókien w wyniku zaburzeń hormonalnych (głównie wskutek nadmiernej produkcji kortyzolu i estrogenów). Najczęściej rozstępy powstają, gdy skumulują się obie te przyczyny. Skłonność do rozstępów jest niestety dziedziczna.

 

Rozstępy stare i świeże

Rozstępy powstają w dwóch etapach. Pierwszy, tzw. zapalny, to okres, kiedy włókna elastyczne dopiero co zostały zerwane i w skórze właściwej doszło do urazu, na skutek którego powstał stan zapalny. To wtedy pojawiają się na ciele prążki w różnych odcieniach czerwieni. Ten etap trwa od kilku miesięcy do 2 lat. W tym czasie organizm próbuje sam pozbyć się rozstępów, ale nie jest w stanie, bo ubytki we włóknach są zbyt duże. Kiedy rozstępy są czerwone, świeże, łatwiej się ich pozbyć niż w drugim etapie, zwanym zanikowym, gdy prążki stają się białe, a zerwana tkanka zamiast się regenerować po prostu zanika. Stare, zabliźnione rozstępy jeszcze do niedawna były nie do usunięcia.

 

Skuteczne usuwanie rozstępów – efekty nie do pobicia

Frakcyjna RF mikroigłowa jest jak dotąd najskuteczniejszą metodą w leczeniu starych rozstępów. Pacjentki, które skorzystały z tej metody obserwują jej rezultaty z zachwytem i zdziwieniem. Efekty są widoczne już po pierwszym zabiegu, ale pełna seria to 2-3 zabiegi. Stan zapalny, który powstaje wewnątrz skóry, utrzymuje się około miesiąca, a ostateczny efekt jest widoczny po dwóch, trzech miesiącach od ostatniego zabiegu.

Zabieg ten jest bezpieczny, a gojenie się – dużo szybsze niż w przypadku innych metod. Nowatorska metoda frakcyjny mikroigłowy system RF to zabieg skuteczny i uniwersalny, bowiem działa nie tylko na rozstępy, ale dokonuje liftingu twarzy, leczy nadpotliwość, zmniejsza pory, redukuje zmarszczki i blizny.

Autorka artykułu

Personalbeautyexpert
Umów konsultację
Wypełnij formularz, a my oddzwonimy do Ciebie
0
    Twój koszyk jest pustyWróć do sklepu
      Zastosuj kupon